drukuj

Budowa lądowiska dla helikopterów

Budowa lądowiska dla helikopterów

Fot. Tomasz Dominiak

W szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze trwa budowa lądowiska dla helikopterów.

Dzisiaj już widać konstrukcję i można sobie wyobrazić wielkość tego lądowiska. Wiele napotkanych osób zastanawia się,, czy ta konstrukcja wytrzyma i czy to dobry pomysł by robić lądowisko na dachu pod którym znajdują się niektóre oddziały szpitalne. Ja myślę, że jeżeli przyczyni się to do uratowania choćby jednego człowieka to warto. Na pewno skróci to przynajmniej o kilka minut dostarczenie pacjenta na oddział ratunkowy i  blok operacyjny bezpośrednio z helikoptera. Zrobiłem kilka zdjęć 16.06.2012 r. Tak wygląda plac budowy. Całość, wraz z przebudową wjazdu do SOR, ma być zakończona w lipcu 2012 r.

Zdjęcia

  • Budowa lądowiska dla helikopterów
  • Budowa lądowiska dla helikopterów
  • Budowa lądowiska dla helikopterów
  • Budowa lądowiska dla helikopterów
  • Budowa lądowiska dla helikopterów
  • Budowa lądowiska dla helikopterów

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
euro_kołchoźnik
euro_kołchoźnik wt., 2012-06-19 22:34

Neo "Miś"

Jak widać jesteśmy świadkami nowego "wałka". Ktoś komuś zrobił wodę z mózgu (albo z miejsca gdzie czasem przebywa mózg) wmawiając że lądowisko na dachu szpitala pomoże uratować więcej nieszczęśników. Dotychczas helikopter lądował na placu w szpitalu. Co można było zrobić żeby pacjent szybciej dotarł na miejsce? Może kawałek ścieżki i wózek akumulatorowy? Ale nie! Mamy inne rozwiązanie. Lądowisko na dachu! Trudno dobrać przekleństwa. Już mistrz Bareja prawił:
 Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu.


I teraz najcenniejszy fragment z Misia:

Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?

Podwójny...Stać mnie!

Nikt się nie przyczepi że to jest totalna bzdura. Nikt nie powie opanujcie się! I dla tego można skręcić lody.

Po czym poznać małą szkodliwość społeczną? Po wielkiej szkodzie prywatnej
aski
aski wt., 2012-06-19 22:12

Zdjęcia fajne

i ciekawie wygląda to lądowisko, ale zdanie mam odmienne. Usytuowanie go w BARDZO bliskim sąsiedztwie oddziału kardiologicznego, sal operacyjnych czy chirurgii zakrawa na kpinę, delikatnie mówiąc.  Nie wspominając o drganiach i ich wpływu na nie młody przecież budynek... strach pomyśleć.

https://picasaweb.google.com/106481896623705871202
baronowa
baronowa wt., 2012-06-19 23:43

mam nadzieję że sprawa budowy

mam nadzieję że sprawa budowy jest dokładnie sprawdzona przez wszelkich inżynierów i konstruktorów, i lądowisko będzie bezpieczne. wciąż nie wiem, w jaki sposób będzie wyglądał transport pacjenta na noszach i całym oprzyrządowaniem (kilkanaście ładnych kilogramów!) na SOR, ale chyba tam ma być winda?
Już teraz HEMS lądując przy Waryńskiego robi zamieszanie tak duże, że samochody muszą się zatrzymywać by ich nie zdmuchnęło od śmigieł.Z drugiej strony szkoda, że się przenoszą, bowiem do tej pory lądowali tuż przy budynku, w którym pracuję i miło było popatrzeć na akcję ratowniczą :)

Roman Łaniewski
Roman Łaniewski wt., 2012-06-19 23:59

"miło było popatrzeć na akcję ratowniczą "

"Miło"?  Dlatego że to kogoś nieszczęście dopadło a nie nas?

baronowa
baronowa pt., 2012-06-22 07:53

po co ta złośliwość proszę

@Roman Łaniewski:

po co ta złośliwość proszę pana? jednego interesuje fotografia a innego oglądanie pracy ratowników i praca w szpitalu, ratowanie życia.

Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski śr., 2012-06-20 10:28

raczej, że kogoś znów udało się uratować ;-)

Myślmy pozytywnie, Obywatele!

Maciek
PanPiotrowski
PanPiotrowski pt., 2012-06-22 08:09

Uzupełniam intencję Słynnego Mentora- Oto RATUNEK Z GÓRY LECI

@Maciek Gniazdowski:

a przecież to jest u podstaw wiary uczonej na lekcjach religii.

Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski pt., 2012-06-22 08:13

z góry ścięto też słynną brzozę,

@PanPiotrowski:

nie wszystko, co z nieba spada, jest zbawienne ;-(.

Maciek
PanPiotrowski
PanPiotrowski pt., 2012-06-22 08:39