drukuj

Telefon Zaufania i wsparcie Skype dla gejów i lesbijek

Telefon Zaufania i wsparcie Skype dla gejów i lesbijek

Fot. KPH-zg

Oprócz dyżurów psychologa-psychoterapeuty, Daniela Bąka (Stowarzyszenie Tęczówka), który udziela bezpłatnych konsultacji, a także Telefonu Zaufania, prowadzonego przez zielonogórską specjalistkę poradnictwa, już od 1 lutego 2010 r. rusza także poradnictwo Skype!.

Stwierdziliśmy, że naszą pomoc należy rozszerzyć. Należy umożliwić dostęp do poradnictwa, osobom, które z określonych przyczyn nie są w stanie zadzwonić do naszego telefonu zaufania - mówi Marta, członkini KPH Zielona Góra.  

Analizując dotychczasowe dyżury, można śmiało stwierdzić, że sam telefon nie wystarcza. Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, musimy zrobić coś jeszcze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że są takie osoby, które nie chcą, nie lubią, bądź nie mogą porozmawiać przez telefon. To właśnie z myślą o nich zdecydowaliśmy się udostępnić kontakt Skype - dodaje specjalistka prowadząca zielonogórski telefon zaufania dla LGBT.

 

Mając na uwadze prawdziwy boom poradnictwa przez Internet, a także wielki entuzjazm i poparcie dla takich praktyk, Kampania Przeciw Homofobii w Zielonej Górze postanowiła uruchomić kontakt: kph.telefon.zaufania.zielonagora.
Równolegle z dyżurem Telefonu Zaufania, w każdy poniedziałek, w godzinach od 19:00 do 21:00, można - za pomocą Skype'a - porozmawiać, podzielić się myślami, czy chociażby zaczerpnąć informacji o działaniach oddziału.

Mimo, iż od teraz będę mieć pod opieką dwie słuchawki, tę telefoniczną i tę wirtualną, to pewnością taki pomysł będzie mieć powodzenie. W końcu pomagamy i wspieramy. A to przecież najważniejsze! - mówi zielonogórska specjalistka.

Kolejny dyżur psychologa-psychoterapeuty odbędzie się w trzecim tygodniu lutego. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej oddziału (zielonagora.kph.org.pl). Zgłosić może się każdy! Dyżur będzie mieć formę konsultacji i można z niego skorzystać zgłaszając się do specjalisty, Daniela: dbak@gestalt.waw.pl

 

Zapraszamy!

Zdjęcia

  • Telefon Zaufania i wsparcie Skype dla gejów i lesbijek
Jesteśmy tu po to, by przeciwdziałać dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób trans (LGBT). Chcemy zająć się kształtowaniem więcej »
KPH-zg
Autor:KPH-zggg: GG5537835

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać