drukuj

Pomysł na jabłka zapiekane w cieście :)

Pomysł na: jabłka zapiekane w cieście :)

Pomysł na: jabłka zapiekane w cieście :)

Fot. PannaK

Jak szybko zrobić przekąskę świetnie pasującą do zimowego wieczoru ...

Wczorajszy mroźny wieczór pobudził mnie do tego by dodać trochę ciepła w mojej kuchni. Idealnie sprawdziły się jabłuszka w cieście, których zapach unosił się w całej kuchni. :)

Co potrzebujemy : 

3 jabłka
szklanka mąki (250g)
300 ml mleka
pół szklanki cukru pudru
jedno całe jajo
2 łyżeczki cukru waniliowego
2 łyżeczki proszku do pieczenia
100 g stopionej margaryny

Czas przygotowania: 20 minut  

Wszystkie składniki miksujemy ze sobą tak, aby powstała jednolita masa bez grudek.
Jabłka obieramy ze skórki i kroimy w ok. 0,5 cm krążki. Nożem bądź specjalnym kółeczkiem wyciągamy środki jabłek, które należą do części ogryzka. 
Pokrojone krążki moczymy w cieście, tak by obkleiło ono cały krążek i kładziemy na patelnie.
Smażymy do momentu, aż ciasto się delikatnie nie zarumieni.
Na koniec posypujemy cukrem pudrem.

Końcowy efekt u mnie wyglądał tak:

  
    

SMACZNEGO!
            

Zdjęcia

  • Pomysł na: jabłka zapiekane w cieście :)
PannaK
Autor:PannaK

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
makusyn
makusyn wt., 2012-01-31 11:03

To juz chyba złosliwośc

To juz chyba złosliwośc losu... :)
Siedzę głodny od kilku dni a tu ciagle tematy o zarciu! 

PannaK
PannaK wt., 2012-01-31 12:03

zapraszam do "garów" :)

zapraszam do "garów" :)

Szwedka59
Szwedka59 wt., 2012-01-31 12:18

Robię podobne, tylko tym się

Robię podobne, tylko tym się różnią, że ja trę jabłka na na grubych oczkach i mieszam w cieście.
Smak jest podobny, Moja wnuczka po prostu takie lubi, a czego się nie robi dla dziecka prawda ?
Pozdrawiam i zielony kciuk stawiam, a ciastka są wspaniałe i dla mojej rodziny pachną  " malizną"

Śnieżka
PannaK
PannaK wt., 2012-01-31 13:23

moja babcia tez mi takie robi

moja babcia tez mi takie robi :) tyle ze głownym skladnikiem jest kefir jajko i mąką. No i jabłka oczywiście :)
a co do ciastek, to im dluzej stoją tym sa lepsze.
co do "malizny"- to może zbyt dużo amoniaczku do pieczenia, albo calkowicie z niego zrezygnowac:)
pozdrawiam   

Szwedka59
Szwedka59 śr., 2012-02-01 20:47

@ Panna K niestety źle mnie

@ Panna K niestety źle mnie zrozumiałaś. Pachnieć " malizną" to znaczy  że było ich zbyt mało- są super.
Pozdrawiam i tyle tytułem wyjaśnienia.

Śnieżka
PannaK
PannaK śr., 2012-02-01 21:30

ojoj to rzeczywiscie

ojoj to rzeczywiscie namieszałam ;)

Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski czw., 2012-02-02 00:30

PannoK, słodkości rzecz przepyszna,

ale może rzuć jakiś przepis na solidny kawał mięcha? Faceci, którzy tu zaglądają stają się głodni! Jakaś golonka w piwie, pstrągi w folii, pierogi ruskie z precyzyjną recepturą farszu (co, gdzie, ile, kiedy).

A może wspólnymi siłami wymyślimy danie zielonogórskie, które za jakiś czas będzie można zamówić w restauracji, dumnie wypinając pierś/piersi: 'bo jestem współautorem/współautorką? ;-)

Pamiętam dowcip Andrzeja Mleczki, gdzie amator tanich trunków przygląda się plakatowi antyalkoholowemu 'OBYWATELU! ALKOHOL MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ WIELU GROŹNYCH CHORÓB!' i z żałością szepce 'a ja mam tylko kaca... Dlatego zamiast ze smutkiem przyglądać się dokonaniom innych i jęczeć 'a ja mam tylko zgagę ;(', proponuję: Ludwiki! DO RONDLA!

I podstępnie, jak to facet, wywołam do odpowiedzi Babcię Krzysię, która bardzo mi zaimponowała ciastem z mikrofali ;-).

Maciek
PannaK
PannaK czw., 2012-02-02 11:22

dobry pomsyl ;) ja jestem

dobry pomsyl ;) ja jestem otwarta na wszelkie nowe i ciekawe dla mnie propozycje . teraz wspolna potrawa, potem ksiązka a wisienką na deserze bedzie jeszcze program w tvn-ie :))

ok. postramn się dodać teraz jakies "chlopskie żarełko".  

pozdrawiam!  

Szambelan
Szambelan czw., 2012-02-02 14:30

Zapewne mikser rozbije całe jajko a te skorupki (posiadają dużo

zdrowego wapna) wrażliwi mogą wydłubywać i podrzucać gołębiom szykującym się do znoszenia jajek.

Szambelan
PannaK
PannaK czw., 2012-02-02 18:55

inteligentni ludzie pamietają

inteligentni ludzie pamietają o rozbicu jajka