drukuj

Paweł Kotowicz - Wernisaż w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Kategorie: Tagi:
Paweł Kotowicz - Wyścig ze słońcem

Fot. Muzeum Ziemi Lubuskiej

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w środę, 6 maja 2009 na otwarcie wystawy Pawła Kotowicza Malarstwo – mała retrospektywa 1994 – 2009.

Paweł Kotowicz urodził się w 1968 roku w Chrzanowie. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w Pracowni Miedziorytu w 1994 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe i pastelowe oraz grafikę warsztatową. Uczestnik wielu plenerów malarskich krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz we Włoszech, Grecji, Słowacji, Litwie, Ukrainie i w Indiach.

Jest autorem 32 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami m. in. w Niemczech, Francji, Austrii i USA.

 

Malarstwo Pawła Kotowicza cechuje wielka swoboda gestu i niezwykła wrażliwość na barwę, które są dowodem świetnego opanowania warsztatu i wysokiej kultury plastycznej. Konfrontacja ze sztuką artysty przekonuje, jak wiele możliwości twórczych przekształceń skrywa motyw pejzażu oraz martwej natury. Jego malowane żywiołowo, z rozmachem i swobodą kompozycje pejzażowe to studia natury, pozbawione fotograficznej wierności, subiektywne malarskie zapiski nasycone sentymentem do miejsc szczególnie bliskich autorowi. Nieustannie powracającym motywem w twórczości Pawła Kotowicza jest Kraków. Zainteresowania twórcze artysty ogniskują się również wokół tematu martwej natury. Nastrojowe, pełne baśniowego, poetyckiego uroku pastele wiele mówią o intuicji i wrażliwości malarskiej artysty.  

 

Na ekspozycji prezentowanych jest  kilkadziesiąt prac Pawła Kotowicza, zarówno pasteli, jak i obrazów olejnych. Dominują w nich pejzaże, fragmenty architektury oraz martwa natura.

Zdjęcia

  • Paweł Kotowicz - Wyścig ze słońcem
  • Paweł Kotowicz - Spacer po Zamościu

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać