drukuj

30 maja: Dzień Bez Stanika

Piękno

Fot. PatriotPro/sxc.hu

Fot. Ilustracja Redakcji MM

Dzień Wyzwolenia Piersi! Cały internet uwielbia kobiece piersi - czy w staniku, czy (zwłaszcza) bez. Po to stworzono więc Międzynarodowy dzień bez stanika, aby się wspólnie nacieszyć pięknem piersi. Bo przyznajmy szczerze - nieważna płeć, czy przekonania - piersi lubimy WSZYSCY!

Jak podaje wikipedia: "Pierwsze biustonosze powstały w starożytnej Grecji. Z uwagi na odczuwaną przez kobiety bolesność piersi podczas uprawiania sportu, w greckich państwach-miastach, w których kobietom wolno było uprawiać sport, np. w Sparcie, opracowano podtrzymujące piersi opaski zwane "apodesmos" lub "mastodeto"".

Jako facet powiem tak - stanik to fajna rzecz. Coś takiego jest w nas, że zupełna nagość jest mniej "kręcąca", niż "lekkoubraność". Dobrze dopasowany stanik, ładny stanik nie tylko jest wygodny dla kobiety, ale też i upiększa ją. A że te cholerne haczyki są tak skonstruowane, że trudno je facetowi poodczepiać...

Co cóż ;)

W staniku, czy bez stanika? Czy widok kobiety której przez bluzkę czy koszulkę przebijają sutki szokuje? Już od dawna nie. Zwolennicy/zwolenniczki staników wskazują na to, że dzięki nim piersi nabierają kształtów i nie stają się obwisłe. No i w staniku wygodniej - nie tylko uprawiać sporty...

Przeciwnicy/i przeciwniczki (choćby z kręgu feministek, które uważają staniki za element męskich kajdan w które patriarchat zamknął kobiety) stwierdzają, że naturalność jest podstawą, że nieubrany biust jest najpiękniejszy i że jak ktoś traci koncentrację patrząc na kobietę bez stanika pod koszulką, to jego problem.

No ale rzecz zasadnicza. Każdy człowiek jest ssakiem i każdy z nas (jeśli miał to szczęście) ssał niegdyś mleko z piersi mamy. Mamy co by nie gadać fiksację piersiową i nie ma co rozdzierać szat - trzeba się cieszyć i docenić. Tym bardziej, że dotknięcie kobiecej piersi jest na przykład w niektórych kulturach oznaką nadchodzącego szczęścia, a według niektórych badań codzienne patrzenie przez dziesięć minut na kobiecy biust potrafi zmniejszyć o połowę ryzyko zawału serca.

No to jak? Świętujemy Dzień Bez Stanika? Każdy na swój sposób ;) Zachęcam!

* * *

Zobacz nas na facebooku: 

strona portalu Moje Miasto Zielona Góra

strona bezpłatnego tygodnika miejskiego MM Moje Miasto Zielona Góra

Współpraca: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanik

Zdjęcia

  • Piękno
Czytam, oglądam, głaszczę koty.
Marek Pakoński
Autor:Marek Pakoński

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze
CzynnikLetalny
CzynnikLetalny pon., 2011-05-30 16:55

Erotoman?

???

Alles Muss Raus!
Grunberg
Grunberg pon., 2011-05-30 17:16

Popis Pana niewiedzy i

@CzynnikLetalny:

Popis Pana niewiedzy i używania sobie nieznanych słow ciąg dalszy . Erotoman to jest osoba cierpiąca na erotomanię. Erotomania – rzadka przypadłość, w której osoba chora posiada urojone przekonania, że inna osoba, zwykle o wyższym statusie społecznym, jest w niej zakochana.

CzynnikLetalny
CzynnikLetalny pon., 2011-05-30 20:33

użyłem

@Grunberg:

sformułowania adekwatnego do poziomu tutejszej widowni. A że Ty wylukałeś definicję z wikipedii nie czyni cię mądrzejszym. Ani też nie zawyża tutejszej średniej.

Alles Muss Raus!
Grunberg
Grunberg wt., 2011-05-31 08:04

Z pana wpisów nie widać by

@CzynnikLetalny:

Z pana wpisów nie widać by był Pan członkiem ,, Mensy ,, Jak Pan wie gdzie szukać objaśnień trudnych słów to trzeba z tego korzystać albo ich nie używać.

baszaalbion
baszaalbion pon., 2011-06-13 17:33

Co Pan oczekuje od Czynnika

@Grunberg:

Widać że poziom IQ jest niższy niż ma pies policyjny. Ten chociaż reaguje na polecenia.

www.zlotybrowar.pl (https://www.zlotybrowar.pl)
Marek Pakoński
Marek Pakoński wt., 2011-05-31 11:04

No cóż.

@CzynnikLetalny:

Jak tam sobie uważasz, CzynnikueL.

-> Polecam myślenie. Wymagam go od wykształconych ludzi. /// Lubisz dobre electro? Słuchaj audycji Electrohead: https://www.facebook.com/ElectroheadZG <-
skorpion
skorpion pon., 2011-05-30 18:05

Mężczyzni miłość do kobiecych piersi wyssali z mlekiem matki

Pan Marek, EROTOMAN? Nie. 1 -- erotoman ( kobieciarz) < kogut pot., ogier pot., uwodziciel. 2 -- erotoman ( nadpobudliwy płciowo),chory < człowiek cierpiący na erotomanię >> EROTOMANIA --CHOROBLIWE wzmożenie pobudliwości płciowej lub nadmierne zainteresowanie seksem -- dewiacja seksualna, mania. Barbara N.

swierszczyk
swierszczyk pon., 2011-05-30 18:55

Sam staników nie noszę

ale wnoszę
o ZPT zajęcia
"nauka obsługi zapięcia"

Milena
Milena pon., 2011-05-30 21:42

do nauki odpięcia potrzeba

@swierszczyk:

do nauki odpięcia
potrzeba trochę zacięcia ;p

Bogusław_ZG
Bogusław_ZG pon., 2011-05-30 23:05

Hehe...!

@swierszczyk:

A kto się ze "starszyzny" przyzna jak szukał zapięcia na plecach? :)))
A tu zonk!
Nowoczesność w cycunie wlazła i staniki dostały haftki między miseczkami.

swierszczyk
swierszczyk pon., 2011-05-30 19:00

.

.

W66
W66 pon., 2011-05-30 18:55

Ja swietuje Dzien bez stanika

Swietuje dzien bez stanika od dnia kiedy przestalem go nosic :D

Bogusia
Bogusia pon., 2011-05-30 18:57

Jestem ZA

Bardzo mi się to podoba. Babcia Bogusia często sobie na to "wyzwolenie" pozwala, szczególnie podczas wakacji, gdy jest upalnie i z dala od miasta.

B.H.-D.
winogroniasta
winogroniasta pon., 2011-05-30 21:06

O, artykuł mi się podoba,

O, artykuł mi się podoba, bardzo. A ja 'poświętuję' po prysznicu - krem czekoladowy z magnezem świetnie działa na skórę (nie tylko biustu, ale i całego ciała ;) ), a jak pięknie pachnie !

Milena
Milena pon., 2011-05-30 21:40

Oj bo Winogroniasty zaraz

@winogroniasta:

Oj bo Winogroniasty zaraz wskoczy na rower ;p

winogroniasta
winogroniasta wt., 2011-05-31 12:08

W tym wypadku akurat bym nie

@Milena:

W tym wypadku akurat bym nie narzekała. :D

Marek Pakoński
Marek Pakoński wt., 2011-05-31 12:30

No no, tu się zaczyna pisać...

@winogroniasta:

... jakaś historia ;)

-> Polecam myślenie. Wymagam go od wykształconych ludzi. /// Lubisz dobre electro? Słuchaj audycji Electrohead: https://www.facebook.com/ElectroheadZG <-
winogroniasty
winogroniasty wt., 2011-05-31 13:01

kurcze, akurat byłem z

@Milena:

kurcze, akurat byłem z kolegami i przegapiłem :(

Podpis będzie wyświetlany u dołu każdej z odpowiedzi użytkownika.
swierszczyk
swierszczyk wt., 2011-05-31 13:10

Ooooo....!!!!!!

@winogroniasty:

już się zaczyna...
ważniejsi koledzy
z za miedzy....
tak to się właśnie zaczyna....
a później czyja to wina????????

winogroniasta
winogroniasta śr., 2011-06-01 15:09

Na razie niech łazikuje z

@swierszczyk:

Na razie niech łazikuje z kolegami, za parę miesięcy zamieszka ze mną i się skończy. ;)
Zaczyna się pisać historia ? Skądże. ;)

Emilia_Drozłowska
Emilia_Drozłowska pon., 2011-05-30 21:44

tia, a może zimom, tak w

tia, a może zimom, tak w lutym obowiązkowy dzień gołej klaty u facetów? To by było fajne święto. Tia, może ja podziękuję i tym razem nie poświętuję ;P

KIMI http://www.wywrota.pl/ludzie/KIMIanders http://emilykimi.blogspot.com/ Polub mnie ;) http://www.facebook.com/emily.photo.urbex
CzynnikLetalny
CzynnikLetalny pon., 2011-05-30 23:56

Tia

@Emilia_Drozłowska:

odsyłam na oddział przedszkolny dla sześciolatków. Podszkolisz się wśród nich w ortografii.

tiaaaa.....

Alles Muss Raus!
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski pon., 2011-05-30 22:12

Marku, a jak się załapać do tych 'niektórych kultur'?

Podotykałbym sobie bez grzechu i do syta, no i w pełni szczęścia...

Maciek
Marek Pakoński
Marek Pakoński wt., 2011-05-31 12:32

hmm...

@Maciek Gniazdowski:

Na mój rozum wystarczy po prostu zacząć ćwiczyć "badania etnograficzne" na miejscu w ramach "suchej zaprawy"... ;)

-> Polecam myślenie. Wymagam go od wykształconych ludzi. /// Lubisz dobre electro? Słuchaj audycji Electrohead: https://www.facebook.com/ElectroheadZG <-
Lucyna
Lucyna pon., 2011-05-30 22:20

=)) można kozę albo krówkę

=))
można kozę albo krówkę wydoić w końcu to też tak biust=))

pozdrawiam Lucyna http://kufereklucyny.blogspot.com/
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski pon., 2011-05-30 22:23

Niestety, mam tylko dwie ręce,

a nie sześć, czy osiem ;-)

Maciek
CzynnikLetalny
CzynnikLetalny pon., 2011-05-30 23:57

Aż się ciśnie

@Maciek Gniazdowski:

złośliwy (obsceniczny) komentarz, ale się powstrzymam.

Alles Muss Raus!
Lucyna
Lucyna wt., 2011-05-31 08:35

O dzięki ci

@CzynnikLetalny:

No tośmy podpadli Panie Maćku dobrze,że czynnik letalny miłościwy i kulturalny jest. Inaczej to by nas ...=)))

pozdrawiam Lucyna http://kufereklucyny.blogspot.com/
Lucyna
Lucyna wt., 2011-05-31 09:54

...znaczy rękę do macania,

@Maciek Gniazdowski:

...znaczy rękę do macania, czy pierś? =))

pozdrawiam Lucyna http://kufereklucyny.blogspot.com/
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 14:12

rękę, rękę,

@Lucyna:

ale skoro lekko obsceniczny komentarz, to chyba nie macanie miał na myśli...
Kończmy jednak wątek, bo dzień bez stanika też się skończył, a Marek doradzając badania w terenie zapomniał, że po 50-tce opuchlizna dłużej schodzi ;-).
Tym niemniej miło było pożartować.
Pozdrawiam,

Maciek
Szambelan
Szambelan wt., 2011-05-31 06:07

Zamiast zachwycać się najseksowniejszym biustem MM-ki, Wy o

mikro biuście z importu (no, z fotki redakcyjnej).
...
Mam fotkę naszej mm-kowej dziennikarki obywatelskiej której biust zachwyca a nawet podnieca. I jest to osoba bywająca na kolegiach (kardynalskich) czyli na codwutygodniowych spotkaniach towarzyskich z udziałem NadRedaktora, przy degustacji wypieków i słodkich słówek TWA.

Szambelan
Magdalena Galus
Magdalena Galus wt., 2011-05-31 19:38

Śmiem wątpić

by którakolniek MM - kowiczka bywająca na kolegiach pozwoliła się Panu Szambelanie sfotografować z obnażonym biustem...

Magdalenka
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 21:42

Szambelan bynajmniej nie twierdzi, że dysponuje zdjęciem

@Magdalena Galus:

obnażonego biustu MM-kowiczki. Wyraża jedynie zachwyt nad posiadaczką w/w (nie mylić z W.W., proszę!).
Co tu mnie poraża, to umiejętna Szambelańska próba skłócenia naszych kolegialnych bywalczyń - bo teraz się zacznie (to mój biust miał na myśli! a nieprawda, bo mój! a właśnie mój! nie, bo mój! etc.). A Szambelan podkręca wąsa i diabolicznie się uśmiecha...

Maciek
swierszczyk
swierszczyk wt., 2011-05-31 21:48

Maćku masz fantastyczne poczucie humoru

@Maciek Gniazdowski:

brawo
ale co do wymienionego sporu
toż bym się nie wtrącał
tylko
podkręcał
Szambelańskiego wąsa

Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 22:05

Dziś właśnie się ogoliłem i pogdoliłem, ale wąsa zapuszczać

@swierszczyk:

zacząłem. Za jakiś miesiąc będę mógł go i podkręcić ;-).
Cóż nieszczęsny mogę począć, skoro u pań (tak naszych, jak i nie naszych) fizyczność, zwłaszcza latem, aż tryska. Olśniewa nasze męskie zmysły i poraża swoją koincydencją kształtu, konsystencji, barwy i zapachu, że o smaku, jako dalszej tego konsekwencji, nie wspomnę. Dowcip i inteligencja, jako kolejne cechy cenione przeze mnie u Pań, dają się zauważyć, niestety, na kolejnym etapie znajomości.
Przyznasz, Świerszczu miły, że teraz to dopiero sobie nagrabiłem...

Maciek
swierszczyk
swierszczyk wt., 2011-05-31 22:09

Tak przyznaję:

@Maciek Gniazdowski:

nagrabiłeś, swoją koincydencją
kształtów potencją,
barwy i smaku
cóż mogę powiedzieć....?
obyś przeżył nieboraku.....

Bogusia
Bogusia wt., 2011-05-31 21:49

Maciek sobie dworuje

@Maciek Gniazdowski:

Maćku, jestem fanką Twojego poczucia humoru!

B.H.-D.
Bogusia
Bogusia wt., 2011-05-31 21:51

Świerszczyku, mamy podobne poczucie humoru

@Bogusia:

Napisaliśmy niemal w tej samej chwili podobny komentarz do komentarza Maćka.

B.H.-D.
swierszczyk
swierszczyk wt., 2011-05-31 22:00

To prawda, do komentarza....

@Bogusia:

bo nie dość że Maciek na słowa zważa
to jeszcze rozbawić może
w swoistym
(jak najbardziej pozytywnym)
humorze

Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 22:07

sarkazm i zgryźliwość

@swierszczyk:

mam w herbie, całkiem nowej daty ;-)

Maciek
Bogusia
Bogusia wt., 2011-05-31 22:10

Nie wierzę

@Maciek Gniazdowski:

Tych cech, jak do tej pory, się nie dopatrzyłam...u Ciebie.

B.H.-D.
goral2011
goral2011 wt., 2011-05-31 20:08

Góry i nie tylko góry

Góry są piękne :-)

Tomasz R.
Marek Pakoński
Marek Pakoński czw., 2011-06-02 09:52

Hej, góry, nase góry...

@goral2011:

i doliny... ;)

-> Polecam myślenie. Wymagam go od wykształconych ludzi. /// Lubisz dobre electro? Słuchaj audycji Electrohead: https://www.facebook.com/ElectroheadZG <-
Szambelan
Szambelan wt., 2011-05-31 22:19

W Dzień Dziecka zalotnie odsłanianego biustu MM-kowiczkinie wypa

da prezentować. Odczekam trzy dni.

Szambelan
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 23:02

Nie prezentuj go, Szambelanie,

@Szambelan:

bo ogień i popiół pozostanie... Bądź inaczej, zaprezentuj właśnie w Dzień Dziecka, skoro macierzyńskie, nie obsceniczne zrodzi uczucia ;-).
( jak to mawiali starożytni Rzymianie, jak się nie obrócisz, i tak d..a z tyłu...)
Pozdrawiam ostrożnie,

Maciek
Maciek Gniazdowski
Maciek Gniazdowski wt., 2011-05-31 23:59

Drogi współużytkowniku 'tomekrush',

@tomekrush part two:

dożyjesz lat Szambelana, docenisz urok pań i zrozumiesz, że PEDOFILIA to pociąg do niedorosłych osobników rodzaju ludzkiego (przytulenie nieletniej suczki, czy kotka pedofilią w żadnym stopniu nie jest, nawet kurczaczka można przytulić bez wyroku).
Szambelan, jak go znam, wyraża pociąg, jak i istotnie potężne przywiązanie do pań DOJRZAŁYCH, a przynajmniej dorosłych. Całkowicie w tym się z nim zgadzam, a i przypuszczam, że np. Bogusław_ZG również owe pociągowo-przywiązanie podziela.
Pozwoliłem sobie przytoczyć przykład Bogusława_ZG, jako zdecydowanego przeciwnika PEDOFILII, HOMOFILII, ZOOFILII, jak również innych FILII przeciwnych naturze (o cholera, co tu począć z psami d..ami sczepionymi, no dobra, też uznamy to NATURZE przeciwne, robią to mimochodem...). Również AmIright, jako przedstawiciel młodszego, aczkolwiek równie rozsądnego pokolenia, preferuje związki naturze równie rozsądne.
Szambelańska twórczość o d..ie Maryni to zaledwie 5%, moim zdaniem. Dlatego, miły współużytkowniku tego forum, nie atakuj faceta, który może się zdenerwować i napisać coś, za co nasz Moderator będzie zmuszony go zawiesić.
15, lub nawet 20 lat czytam i udzielam się na różnych forach internetowych. Niektórych użytkowników znam stąd, że nawet gdy temat jest 'moralnie obojętny' potrafią wywołać Flame War tak ot, po prostu. Znasz z historii Herostratesa? Sprawia Ci przyjemność bycie jednym z Herostratesów MMki?
Pozdrawiam, szanując,

Maciek
Bogusław_ZG
Bogusław_ZG czw., 2011-06-02 00:10

A tak, zdrowe przywiązanie do dojrzałych

@Maciek Gniazdowski:

Zdecydowanym przeciwnikiem pedofili i innych seksualnych zboczeńców jestem od 1981 roku, kiedy w środku nocy i w środku lasu na drogę wprost pod koła wyczołgała się zmaltretowana, i zgwałcona nastolatka. Prosiła tylko o jedno, podwiezienie do domu a nie na milicję, bo inaczej to sobie odbierze życie. Byłem, jestem i będę śmiertelnym wrogiem pedofili, takiego widoku nie zapomina się do końca życia.
Wszyscy "tolerancyjni" powinni taki wstrząs przejść, zapomnieliby o
tolerancji nawet dla żartów o nieletnich.

Ale co ja się tu produkuję, to nie po linii partyjnej MM-ki. :(
Nic to po mnie.

Marek Pakoński
Marek Pakoński czw., 2011-06-02 10:21

Pracowałem kiedyś na UZ

@Bogusław_ZG:

Brałem udział jako technik ds. obsługi w przesłuchaniach dzieci poddanych molestowaniu lub przemocy. Nie wyobrażacie sobie jakie to okropne. To był mój wstrząs.
Bogusławie_ZG - "to jest po linii partyjnej MM". Naprawdę.

-> Polecam myślenie. Wymagam go od wykształconych ludzi. /// Lubisz dobre electro? Słuchaj audycji Electrohead: https://www.facebook.com/ElectroheadZG <-
Marek Pakoński
Marek Pakoński czw., 2011-06-02 10:10

TomekrushII - chciałeś przegiąć, to przegiąłeś

I to po całości tomkurushII - to podpada pod paragraf.
Pisanie: "nie napiszę o XXX że jest Igrekiem" jest naprawdę żałosne. Zapominasz, że moderator jest nie tylko po to, by wyłapać jakieś k***y i ch***, ale też zamierzone zniesławienie ukryte w słowach.
Nie ma przyzwolenia na takie rzeczy na MM. Jeśli ktoś chce pisać na MM że mu się Szambelan podoba albo nie podoba jako postać czy jako autor - proszę bardzo, wolno to każdemu. Ale nikomu nie wolno rzucać takich (nawet zawoalowanych) oskarżeń publicznie jeśli nie ma dowodów.